Nieuwsberichten

Werkgever heeft oplossing voor tekort zelf in handen

De sector zorg en welzijn kent een groot personeelstekort, beter bekend als ‘de-handen-aan-het-bed-problematiek’. PGGM voelt zich betrokken bij de sector en werkt graag mee aan oplossingen. Daarom heeft PGGM onderzoeksbureau Intomart opdracht gegeven om een onderzoek te doen naar potentiële herintreders in de sector.

De belangrijkste onderzoeksresultaten:

  • Het personeelstekort is deels op te lossen door de werving te richten op potentiële herintreders
  • Circa 15.000 voormalige medewerkers willen weer aan het werk in de zorg
  • Combinatie van werk en zorg voor de kinderen is grootste reden om te stoppen met werken in de zorg
  • Herintredende vrouwen vinden flexibele werktijden de belangrijkste voorwaarde om opnieuw in de sector aan de slag te gaan
  • Ook verlaging van de werkdruk is een belangrijke voorwaarde
  • Zorgen voor andere mensen is grootste motivatie om te werken in de zorg
  • Potentiële herintreders herkennen vanuit eigen ervaring het beeld dat de media van de sector schetsen niet

Conclusie
Als werkgevers zich bij werving richten op de 15.000 potentiële herintreders krijgen ze de handen aan het bed die zo hard nodig zijn. Een werkgever die flexibele werktijden biedt is veel aantrekkelijker voor potentiële herintreders.

Oplossingen
PGGM signaleert niet alleen maar biedt ook methoden om tot concrete oplossingen te komen. Zo adviseren wij u bijvoorbeeld hoe u door actief te werken aan duurzame inzetbaarheid uw actuele HRM problemen vermindert. Kijk op PGGM HR Advies voor meer informatie over het onderzoek en onze diensten. Of neem contact op met een HR-adviseur van PGGM, telefoonnummer (030) 277 8577.